Site Overlay

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

NMP

W każdą środę, po wieczornej Mszy świętej modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje, które będą odczytywane w trakcie nabożeństwa można składać w kościele, w przygotowanej do tego szkatułce lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Formularz znajduje się poniżej.

Modlitwa rzymska

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj, przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając, dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, błagam najgoręcej, abyś wyprosiła mi u Syna Twego tę łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję.
Ty wiesz o Matko przebłogosławiona, jak bardzo Jezus, Odkupiciel nasz pragnie, udzielać nam wszelkich owoców Odkupienia. Wyjednaj mi przeto, o najłaskawsza Matko u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę; A ja z radością wychwalać będę, razem z Tobą, nieskończone miłosierdzie Boga. Amen.

Ze względu na konieczność przygotowania kościoła do nabożeństwa, intencje nadesłane w środy po godz. 17:00 będą odczytywane w kolejnym tygodniu.