Site Overlay

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023 r.

  1. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w niedziele o 10:30, a w dni powszednie o 17:30. Będziemy je możliwie często łączyli z odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Jesteśmy parafią, której patronuje Najświętsze Serce Jezusa. Dlatego szczególnie zachęcam do udziału w tej modlitwie.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. W naszej parafii Msze święte zostaną odprawione o godz. 8:00 oraz po zakończeniu procesji (czyli najpóźniej o 11:30). Procesja Bożego Ciała rozpocznie się o 10:00 przy kaplicy na Przysłopiu. Następnie drogą główną przejdziemy do kościoła, zatrzymując się na modlitwę i rozważane słowa Bożego przy czterech ołtarzach. Bardzo proszę rodziny z poszczególnych osiedli o przygotowane tych ołtarzy. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o zapewnienie bezpieczeństwa ma trasie procesji, oraz o niesienie baldachimu. Zapraszam również dziewczęta sypiące kwiaty i chłopców do dzwonienia w czasie procesji.
  3. W oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła o godz. 17:30 będą przechodziły procesje eucharystyczne. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę, procesja odbędzie się przed Mszą świętą, o 10:30.
  4. O posprzątanie i ubranie kościoła na dzisiejszą niedzielę zatroszczyły się osiedla Marcyniówka Górna i Nędzówka. Serdecznie dziękuję.
  5. W imieniu Dyrektora, Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego i Uczniów Szkoły Podstawowej w Żarnówce, zapraszam na Święto Rodziny, które odbędzie się dzisiaj od godz. 14:00 na parkingu przy szkole. Na wszystkich czekają różne atrakcje, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, loteria fantowa, grill, pyszna grochówka i wiele, wiele atrakcji.
  6. Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej ogłasza nabór do klas pierwszych Szkoły Muzycznej. Rekrutacja trwa do 12 czerwca, a szczegółowe informacje na jej temat zamieszczone są na stronie szkoły: smsuchabeskidzka.pl. Szkoła Muzyczna jest szkołą państwową, samorządową i zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała

Proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy mieszkańców następujących osiedli:

I ołtarz – przy kaplicy na Przysłopiu – osieda: Przysłop, Dyrdy, Jończyki, Sitarze i Banasie Górne;
II ołtarz – w okolicy domu Państwa Bałosów – osiedla: Wilkówka i Pęczkówka;
III ołtarz – przy skręcie do os. Sotława – osiedla: Janiczaki, Lasówka, Klimale i Sotława;
IV ołtarz – przy parkingu naprzeciw kapliczki – osiedla: Piekarzówka, Stankówka i Łęg.

Procesje w oktawie Uroczystości Bożego Ciała

O pomoc w zorganizowaniu procesji w pozostałe dni oktawy Bożego Ciała proszę mieszkańców następujących osiedli:

Piątek, 9 czerwca:Matyje Górne, Matyje Dolne, Bochenki, Klimalówka, U Polańskich
Sobota, 10 czerwca:Grapa, Zawale, Przysłop
Niedziela, 11 czerwca
(o godz. 10:30):
Piekarzówka, Woźniówka, Kulawówka, Łęg
Poniedziałek, 12 czerwca:Sotława, Błażyczkówka, Szczurkówka, Bory
Wtorek, 13 czerwca:Marcyniówka Górna, Marcyniówka Dolna, Głodówka, Hanulówka, U Kopra, Dziubkówka
Środa, 14 czerwca:Piąstkówka, Drabówka, Banasie Dolne
Czwartek, 15 czerwca:Janiczakówka, U Lasy, Klimale, Skrzypkówka