Site Overlay

Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2023 r.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przezywali:
  – w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP;
  – w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi krzyżowej, w piątki o godz. 17:20, oraz w Gorzkich żalach, w niedziele o 15:00.
 3. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół w Polsce proponuje podjęcie dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone aborcją. Jest to zobowiązanie, które polega na tym, że przez 9 miesięcy, czyli do 25 grudnia, odmawia się w intencji dziecka jeden dziesiątek różańca i specjalną modlitwę. Podczas sobotniej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo osób przystępujących do tego dzieła modlitwy za nienarodzonych. Deklaracje przystąpienia pozostawiłem na stoliku z gazetami.
 4. Na piątek, 31 marca planowana jest Droga krzyżowa z kościoła do kaplicy na Przysłopiu. Już dzisiaj zapraszam do włączenia się w tę modlitwę. Dziękuję Pani Elżbiecie Matyi, która podjęła się organizacji naszej modlitwy. Proszę mieszkańców okolicznych domów o przygotowanie prostych stacji. Ochotniczą Straż Pożarną z Żarnówki proszę o zabezpieczenie tego wydarzenia.
 5. Parafialna spowiedź przedświąteczna odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia, od 14:00 do 17:30.
 6. W naszej parafii wielu wiernych zwraca się od odprawienie Mszy świętej w konkretnej intencji. Ilość zamawianych Mszy dobrze świadczy o duchowej żywotności naszej wspólnoty. Intencji zamówionych w dzień pogrzebu naszych parafian pozostaje jednak do odprawienia tyle, że aby zadośćuczynić tym zobowiązaniom musiałbym przez dwa lata nie przyjmować żadnych innych. Zwracam się zatem z prośbą o wyrażenie zgody na przekazanie części tak zwanych Mszy pogrzebowych innym kapłanom. Moja prośba dotyczy wyłącznie Mszy za zmarłych, których pogrzeb odprawiałem już osobiście, po objęciu parafii. Rodziny śp. Barbary Sali i śp. Genowefy Szewczyk wyraziły już zgodę, intencje zostały przekazane i nasze uzgodnienia oczywiście pozostają w mocy. Będę wdzięczny, jeśli najbliżsi krewni innych zmarłych pożegnanych na tym świecie od lipca ubiegłego roku skontaktują się ze mną i wskażą, które z Mszy mają pozostać w parafii, a które mogą być przekazane. Zadbam o to, aby zawsze rodzina została poinformowana gdzie Msze za ich bliskich będą odprawiane. Będę się również zwracał do kapłanów przyjmujących na siebie te zobowiązania, aby – na ile to możliwe – poinformowali o terminach sprawowania Mszy.
 7. Bóg zapłać mieszkańcom osiedla Grapa za posprzątanie kościoła przed dzisiejszą niedzielą oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać również za ofiary złożone dzisiaj na tacę w ramach niedzieli gospodarczej.